Keuzes voor uw pensioeninleg in het kort
- Bouwt u pensioen op bij Philips Pensioenfonds? Dan betalen u en uw werkgever maandelijks een vaste inleg voor uw pensioen. Daarnaast kunt u zelf keuzes maken over de flexibele inleg. Wij voegen de totale inleg toe aan uw persoonlijk pensioenvermogen.
- De hoogte van de vaste inleg is opgenomen in uw arbeidsvoorwaarden. Hieronder vindt u informatie over de vaste inleg per werkgever. Over de vaste inleg kunt u geen eigen keuzes maken.
- Tot de salarisgrens van € 90.125 (niveau 2026, op basis van een voltijds dienstverband) is er standaard geen flexibele inleg. U kunt er zelf voor kiezen om tot 4% extra in te leggen voor uw pensioen.
- Is uw pensioengevend salaris hoger dan de salarisgrens? Dan geldt voor het deel van uw pensioengevend salaris boven deze grens (en tot het maximumsalaris van € 137.800, op basis van een voltijds dienstverband) een standaard flexibele inleg. U kunt deze verhogen of verlagen. Welke flexibele inleg standaard voor u geldt, leest u hieronder.
- Meer inleggen betekent nu een lager inkomen en straks een hoger pensioen. Minder inleggen betekent nu een hoger inkomen, maar straks een lager pensioen.
- Op uw salarisspecificatie ziet u de hoogte van uw eigen inleg (uw deel van de vaste inleg en de flexibele inleg). Uw eigen inleg wordt in mindering gebracht op uw brutosalaris, dus netto betaalt u minder.
Meer uitleg over de vaste en de flexibele inleg
Voor het NexT Pensioen geldt een vaste en een flexibele inleg. De vaste inleg wordt samen met de (eventuele) flexibele inleg toegevoegd aan uw persoonlijk pensioenvermogen.
De hoogte van de vaste inleg verschilt per werkgever. Over dit deel van de inleg kunt u geen keuzes maken. Hieronder ziet u welke vaste inleg bij uw werkgever geldt.
Hieronder ziet u ook welke flexibele inleg standaard voor u geldt als uw pensioengevend salaris hoger is dan de salarisgrens van € 90.125 (niveau 2026). Over dit deel van de inleg kunt u wel keuzes maken.
Vaste en flexibele inleg (in %)
Onderscheid tussen de inleg over de pensioengrondslag tot de salarisgrens van € 90.125 (op basis van een voltijds dienstverband) en de inleg over het deel van het pensioengevend salaris boven deze salarisgrens (tot het maximaal pensioengevend salaris van € 137.800, op basis van een voltijds dienstverband).
| Vaste inleg tot salarisgrens | Flexibele inleg tot salarisgrens (standaard keuze) | Vaste inleg boven salarisgrens | Flexibele inleg boven salarisgrens (standaard keuze) |
|
| Geen keuzes mogelijk | Deze kunt u verhogen tot 4% | Geen keuzes mogelijk | Deze kunt u verlagen tot 0% of verhogen met 4%-punt | |
| Philips: cao-medewerkers | Eigen inleg: 8% Werkgeversinleg: 18% |
Eigen inleg: 0% | Werkgeversinleg: 18% | Eigen inleg: 8% |
| Philips: Executives en Senior Directors | Eigen inleg: 8% Werkgeversinleg: 18% |
Eigen inleg: 0% | N.v.t.* | Eigen inleg: 26% Werkgeverscompensatie: 18%*** |
| Signify: cao-medewerkers | Eigen inleg: 5% Werkgeversinleg: 21% |
Eigen inleg: 0% | Werkgeversinleg: 18% | Eigen inleg: 8% Werkgeverscompensatie: 3%** |
| Signify: Executives en Senior Directors (toetreding tot het flex pensioen ES voor 1 januari 2025) |
Eigen inleg: 2% Werkgeversinleg: 24% |
Eigen inleg: 0% | N.v.t.* | Eigen inleg: 26% Werkgeverscompensatie: 24%*** |
| Signify: Executives en Senior Directors (toetreding tot het flex pensioen ES na 1 januari 2025) |
Eigen inleg: 5% Werkgeversinleg: 21% |
Eigen inleg: 0% | N.v.t.* | Eigen inleg: 26% Werkgeverscompensatie: 21%*** |
| Versuni: alle medewerkers | Eigen inleg: 2% Werkgeversinleg: 24% |
Eigen inleg: 0% | Werkgeversinleg: 18% | Eigen inleg: 8% Werkgeverscompensatie: 6%** |
* Voor Executives en Senior Directors bij Philips en Signify geldt dat de gehele inleg boven de salarisgrens flexibel is.
** Op uw salaris wordt standaard 8% flexibele inleg ingehouden. Uw werkgever compenseert een deel hiervan. Door deze compensatie is uw eigen inleg boven de salarisgrens per saldo gelijk aan uw eigen inleg onder de salarisgrens.
*** Op uw salaris wordt 26% flexibele inleg ingehouden. Uw werkgever compenseert een deel hiervan. Door deze compensatie is uw eigen inleg boven de salarisgrens per saldo gelijk aan uw eigen inleg onder de salarisgrens.
Uw werkgever betaalt elke maand de totale inleg aan Philips Pensioenfonds. Uw deel van de inleg houdt uw werkgever maandelijks in op uw brutosalaris.
Flexibele inleg verhogen = lager inkomen nu, straks een hoger pensioen
Naast de mogelijkheid uw inleg te verlagen, kunt u er ook voor kiezen om maximaal 4% van uw pensioengrondslag extra in te leggen. Hierdoor bouwt u meer pensioen op voor later, maar nu een lager inkomen.
Flexibele inleg verlagen = hoger inkomen nu, straks een lager pensioen
Is uw pensioengevend salaris op voltijds-basis hoger dan € 90.125 (niveau 2026)? Dan geldt boven deze grens standaard een flexibele inleg. In de tabel hierboven ziet u welk percentage voor u van toepassing is als u geen keuzes maakt. U kunt ervoor kiezen deze flexibele inleg te verlagen tot 0%. U krijgt dan (een deel van) de standaard flexibele inleg als brutosalaris uitbetaald van uw werkgever. Hierdoor heeft u nu een hoger inkomen, maar straks een lager pensioen.
Gevolgen van keuzes voor uw flexibele inleg berekenen
In MijnPPF kunt u straks verschillende keuzes voor uw flexibele inleg doorrekenen. U ziet direct hoeveel flexibele inleg voor u van toepassing is en wat uw keuzes betekenen voor uw verwachte pensioen. De getoonde bedragen zijn inschattingen. Het uiteindelijke pensioen hangt onder andere af van de gerealiseerde rendementen op de beleggingen.
Vanaf februari 2027 kunt u de keuzes berekenen in MijnPPF. Uw keuzes kunnen vanaf maart 2027 verwerkt worden.
Veelgestelde vragen over keuzes pensioenpremie
Vragen en antwoorden
Werkgevers en vakorganisaties hebben een totale inleg afgesproken voor de opbouw van uw pensioen. Standaard is deze inleg gelijk aan 26% van de pensioengrondslag. Deze inleg voegen wij in maandelijkse termijnen toe aan uw persoonlijk pensioenvermogen.
De hoogte van deze inleg is vergelijkbaar met het deel van de premie dat in de huidige regeling voor pensioenopbouw wordt gebruikt. Naast deze 26% betaalt de werkgever de aanvullende premies voor de verzekeringen van het partner- en wezenpensioen en de risico’s bij arbeidsongeschiktheid en een bijdrage aan de uitvoeringskosten. Die aanvullende premies zijn ook onderdeel van de totale pensioenpremie in de huidige regeling (29,4% in de Flex cao regeling en 30,3% in de Flex ES regeling). Die aanvullende kosten zijn nu onderdeel van het vaste percentage; en in het NexT Pensioen worden deze separaat (bovenop de inleg van 26%) betaald.
Hoeveel uw werkgever inlegt voor uw pensioen, is vastgesteld in de collectieve arbeidsovereenkomst van uw werkgever. Dat is nu al zo en dat blijft ook in het nieuwe pensioenstelsel het geval. Daar kan in de toekomst een lagere, maar ook een hogere inleg worden afgesproken.
In de gemaakte afspraken over de nieuwe pensioenregeling is het uitgangspunt dat de totale inleg ongewijzigd blijft. Wel zijn per werkgever verschillende afspraken gemaakt over de inleg die u zelf als werknemer betaald. U kunt hier lezen welke premie voor u van toepassing is.
Ja, dat kan. In de nieuwe pensioenregeling kunt u ervoor kiezen om (maximaal) 4% van de pensioengrondslag extra in te leggen voor een hogere pensioenopbouw.
En, is uw salaris hoger dan het grenssalaris voor de flexibele inleg? Dan kunt u ook kiezen om minder in te leggen voor uw pensioen. U heeft dan nu een hoger inkomen, maar later een lager pensioen.
U en uw werkgever betalen iedere maand een vaste inleg voor uw pensioen. Over dit deel van de inleg kunt u zelf geen keuzes maken.
Naast de vaste inleg is er een flexibele inleg. Over dit deel van de inleg kunt u wel zelf keuzes maken. Tot de salarisgrens kunt u vrijwillig extra inleggen, bovenop de vaste inleg. Boven de salarisgrens geldt een standaard flexibele inleg. Dit deel van de inleg kunt u verhogen of juist verlagen.
Gerelateerde informatie
Is onderstaande informatie voor u misschien ook interessant?
Beleggen pensioenvermogen
Uw persoonlijk pensioenvermogen wordt belegd, samen met de pensioenvermogens van andere deelnemers.
Lees meerCompensatie
Voor sommige deelnemers kan de nieuwe regeling een nadeel opleveren in de toekomstige pensioenopbouw . Zij krijgen hiervoor een compensatie.
Lees meer