Algemeen Bestuur besluit over de toekomstige pensioenregeling
Het Algemeen Bestuur heeft eind juni definitief besloten over de uitvoering van de nieuwe pensioenregeling vanaf 1 januari 2027. Dat betekent dat al onze deelnemers vanaf 1 januari 2027 gaan deelnemen aan een nieuwe pensioenregeling. Alle opgebouwde pensioenen zetten we om naar de nieuwe regeling. De genomen besluiten zijn vastgelegd in wettelijk voorgeschreven documenten die nu ter beoordeling zijn voorgelegd aan onze toezichthouders De Nederlandsche Bank (DNB) en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

“Ik ben bijzonder blij met het geheel aan besluiten dat we genomen hebben, waaronder de besluiten over de verdeling van de buffer, de compensatieregeling en het inrichten van een solidariteitsreserve. Die besluiten zijn onderschreven door de betrokken vakbonden en aangesloten ondernemingen en unaniem genomen door het Algemeen Bestuur na een positief advies door het Verantwoordingsorgaan.” Jasper Kemme, Algemeen Directeur
Evenwichtig en uitvoerbaar
In april informeerden wij u al dat het Bestuur tot het oordeel was gekomen dat het in principe bereid was de nieuwe pensioenregeling uit te voeren, kijkend naar de effecten van deze regeling voor onze deelnemersgroepen. Oftewel: het Algemeen Bestuur heeft toen geoordeeld dat de afspraken die sociale partners hebben gemaakt ‘evenwichtig’ zijn. Nu is ook het proces afgerond om te beoordelen of het technisch mogelijk is om de pensioenregeling uit te voeren, kijkend naar de kosten en de (beheersing van de) risico’s. Het Bestuur kwam ook hier tot een positief eindoordeel en heeft alles vastgelegd in het implementatieplan.
Wettelijke documenten
De bestuursbesluiten van het Pensioenfonds over de nieuwe pensioenregeling zijn vastgelegd in drie voorgeschreven documenten:
- Het implementatieplan: in het implementatieplan wordt ingegaan op de inhoud, technische uitvoerbaarheid, kosten en risico’s van (de invoering van) de nieuwe pensioenregeling. Verder komt het omzetten van de opgebouwde pensioenen naar de nieuwe pensioenregeling (invaren) aan de orde.
- Het communicatieplan: het communicatieplan is onderdeel van het implementatieplan. In het communicatieplan beschrijft het Pensioenfonds op welke wijze deelnemers geïnformeerd worden over de gevolgen van de wijziging van de pensioenregeling.
- Het invaarsjabloon: een Excel-file waarin volgens een vast stramien vragen over de nieuwe regeling en de overgang naar die nieuwe regeling beantwoord moeten worden.
Documenten inzien
Op onze website kunt u het implementatieplan inzien. Ook vindt u er een korte samenvatting van het communicatieplan, waarin we de boodschappen voor verschillende deelnemersgroepen hebben opgenomen.
Naar de plannenStappenplan naar uw nieuwe pensioen
De start van de nieuwe pensioenregeling is gepland op 1 januari 2027. Voordat de regeling definitief voor u gaat gelden, worden de nodige stappen gezet. In dit artikel leest u hoe het hele bestuurlijke proces eruitziet. Ook het plaatje hiernaast geeft u een overzicht van het hele proces. Inmiddels zijn de stappen 1 tot en met 6 afgerond.
Volgende stap
Goedkeuring toezichthouder DNB
Het omzetten van de reeds opgebouwde pensioenen naar de nieuwe pensioenregeling kan pas plaatsvinden nadat de toezichthouder DNB hiervoor goedkeuring heeft verleend. De toezichthouder beoordeelt aan de hand van de hiervoor genoemde documenten, of deze goedkeuring verleend kan worden. Wij houden er rekening mee dat we pas in 2026 weten of de toezichthouder akkoord is.
Informatie voor alle deelnemers
In september verschijnt een speciale editie van ons magazine Generaties. Hierin leest u wat de wijzigingen voor u betekenen en wat u de komende periode van ons kunt verwachten.